Skip to content Skip to footer

Sauna w ogrodzie- zdrowa moda

Polacy żyją coraz bardziej świadomie i z roku na rok większa wagę przykładają do zdrowego stylu życia. Widać to zarówno w sklepach spożywczych, gdzie obok tradycyjnych potraw i słodyczy coraz więcej znajdziemy zdrowych przekąsek, warzyw i owoców, jak i na ulicach i w parkach, gdzie nikogo już nie dziwią ubrani w sportowe stroje biegacze, rowerzyści czy osoby uprawiające nordic walking. Zmienił się także znacznie stosunek rodaków do wypoczynku na łonie natury.

Ogrodowa moda

Po latach traktowania ogrodów tylko jako źródła warzyw i owoców, ewentualnie kwiatów do wazonu nadszedł czas, by ogrody stały się oazami zieleni skłaniającymi do wypoczynku na łonie przyrody. Zakładając nowy ogród przydomowy, często korzysta się z usług architektów krajobrazu, którzy nawet na trudnym terenie potrafią wyczarować rajski ogród z częścią uprawową oraz wypoczynkową, gdzie znaleźć można zarówno wiele gatunków drzew i krzewów ozdobnych, bylin i roślin jednorocznych, jak i małą architekturę ogrodową, której ważnym elementem jest sauna ogrodowa. Decyzję o zakupie sauny ogrodowej podejmują także właściciele wieloletnich sadów i ogrodów, doceniając walory tej inwestycji.

Wybór sauny do ogrodu

W zależności od upodobań właściciela ogrodu oraz możliwości finansowych można zdecydować się albo na dużą altanę z werandą, gdzie oprócz wygodnej sauny fińskiej znajdzie się miejsce na kabinę prysznicową, balię oraz miejsce do wypoczynku po seansie saunowania, albo wybrać model mniejszy, w którym zmieści się jedynie samo pomieszczenie z sauną interferencyjną bądź fińską. Nie tylko sama wielkość sauny jest istotna, gdyż sauna ogrodowa może mieścić się w bardzo zróżnicowanych budyneczkach. Najpopularniejsze są oczywiście gustowne drewniane altanki ze spadzistym dachem, jednak w nowoczesnych założeniach ogrodowych sprawdzi się przeszklony pawilon, gdzie oprócz sauny zamontować można siłownię i strefę relaksu. W ogrodach położonych na zboczu ciekawie wyglądać będzie sauna ogrodowa w kształcie beczki. Bez względu na to jak wkomponuje się saunę w ogrodzie, ważne, że będzie spełniała swoją funkcję i przynosiła radość korzystającym z niej ludziom, dając im wymarzone wytchnienie i polepszając ogólne samopoczucie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Megiw.