Skip to content Skip to footer

Moda XXI wieku

Moda podlega ciągłym przemianom. Co ważne – nie dotyczy ona tylko i wyłącznie obuwia, torebek czy odzieży. Moda panuje także w sektorze wnętrz. Przez wieki urządzano mieszkania w różnych stylach, inne kupowano meble, inne oświetlenie. Co zaś dzisiaj króluje w świecie mody?

Tygiel wiekowy i kulturowy

Otóż przede wszystkim warto podkreślić, że choć możemy wyróżnić pewne wiodące style aranżacji wnętrz, takie jak klasyczny tudzież skandynawski, to jednak dzisiaj w cenie jest urządzenie mieszkania tak, jak chcemy. Ono ma nie być zgodne z jakimiś zewnętrznymi normami, lecz ma pokazywać nasz charakter. Nasz dom ma być przede wszystkim miejscem, w którym dobrze się czujemy. A jednocześnie powinien być stylowy, a poszczególne elementy mają do siebie pasować.

Designerskie meble – wynalazek XXI wieku

Warto wspomnieć o pewnym swoistym nurcie odznaczającym się w modzie wnętrz. Otóż pojawiły się dzisiaj na rynku designerskie, nowoczesne meble. Czym one się charakteryzują? Odpowiedź na to pytanie nie należy do prostych. Designerskie meble najczęściej są bowiem utrzymane w stylu czysto współczesnym, nieco nawet futurystycznym, jednak znajdziemy także bez trudu designerskie meble inspirowane różnymi innymi stylami i kulturami. Można powiedzieć, że pewną cechą łączące designerskie meble jest ich oryginalność, ciekawy kształt i forma.

Nowoczesne meble – najważniejsze informacje

Co zatem należy wiedzieć o nowoczesnych meblach? Otóż przede wszystkim są one w pełni funkcjonalne, jednak pełnią niewątpliwie również rolę dekoracji. Dlatego warto rozważnie wybrać meble designerskie, które kupujemy. Lepiej jest zainwestować w jeden mebel, nawet droższy, jeśli to właśnie on udekoruje nam wspaniale mieszkanie.

Rola oświetlenia we wnętrzach

Meble to jednak jeszcze nie wszystko. Bardzo niedocenianym elementem, za pomocą którego znakomicie uda nam się zbudować atmosferę jest oświetlenie. I nie chodzi tu o samą jego barwę czy natężenie, choć te aspekty są także niezmiernie istotne. Oświetlenie bowiem pomoże nam wyeksponować ważne dla nas punkty w mieszkaniu np. obraz namalowany przez dziadka, czy półkę z najlepszymi książkami oraz optycznie zmniejszyć lub zwiększyć pomieszczenie. A jak jeszcze zdecydujemy się na zakup designerskiego oświetlenia…

Designerskie oświetlenie w mieszkaniu

No właśnie – co nam to da? Pomyślmy – nowoczesny, piękny żyrandol nad stołem czy lampa wzorowana na dawnych latarniach. Designerskie oświetlenie zbuduje nam niepowtarzalny nastrój, którego nie uzyskamy żadną miarą jakimikolwiek innymi środkami.

Artykuł powstał we współpracy ze sklepem https://idealdesign.pl/