Skip to content Skip to footer

Jak skutecznie sprzedać samochód w komisie?

Na sprzedaż samochodu wpływ ma bardzo wiele czynników. Ze względu na sporą konkurencję, każdy kupujący ma niemały wybór. Dlatego może zdecydować się na dowolny model i ma prawo sfinalizować transakcję w każdym miejscu. O jego ostatecznej decyzji bardzo często decyduje odpowiednia prezentacja samochodu.

Popularność samochodów używanych

Obecnie na rynku motoryzacyjnym coraz częściej widoczny jest trend kupowania tanich samochodów używanych. Jest to wynikiem nie tylko kryzysu gospodarczego, ale również zmiany nastawienia klientów. Używane samochody mogą być w bardzo dobrym stanie, a ich ceny są znacznie atrakcyjniejsze od nowych modeli w salonach.

Na obecną sytuację wpływ mają także komisy, które starają się przestawić swoją ofertę w możliwie najbardziej atrakcyjny sposób. Dlatego wykorzystują odpowiednie metody poprawiające wygląd i stan techniczny auta oraz stosują najazd samochodowy do jego zaprezentowania.

Ekspozycja samochodu

Ponieważ znaczna część kupujących należy do wzrokowców, sprzedawany samochód powinien odpowiednio się prezentować oraz sprawiać wrażenie atrakcyjnego pod względem wizualnym. Mechanicy znają wiele sposobów na zwiększenie walorów pojazdu. Stosuje się na przykład lakier bezbarwny, dzięki któremu powłoka może nabrać zupełnie nowego blasku.

Samochód powinien być również czysty. Nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, dzięki czemu będzie automatycznie zachęcało kupujących do przejażdżki oraz sprawdzenia wszystkich możliwości auta. Zanim pojazd trafi na najazd samochodowy, warto zastosować również odświeżacz zapachu. Na odpowiednim wzniesieniu o wiele bardziej rzuca się w oczy, co wzbudza zainteresowanie u klientów.

Zachęcanie klientów

Usytuowanie sprzedawanego pojazdu na najeździe samochodowym pozwala na zobaczenie go nawet z daleka, zwłaszcza jeżeli komis znajduje się w często uczęszczanej lokalizacji. Istnieją również sposoby na to, aby trafić do potencjalnych klientów i uświadomić ich o istnieniu salonu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest internet. Za pomocą fachowych serwisów sprawdzić można aktualne ceny rynkowe samochodowym, a także umówić się na jazdę próbną.

Nierzadko klientowi wystarcza nawet zachęcający opis, dzięki któremu stawia się osobiście w komisie i ostatecznie dokonuje wyboru. W takiej sytuacji również może pomóc najazd samochodowy oraz odpowiednia ekspozycja pojazdu. Warto zachęcić klienta również w inny sposób, na przykład zapewniając go o promocyjnej ofercie serwisowej w przypadku uszkodzenia samochodu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą