Skip to content Skip to footer

Pierzyna i jej największe zalety

Pierzyny i kołdry z puchu to nakrycia znane doskonale naszym babciom. Wbrew pozorom, mimo upływu czasu, ich popularność wcale nie maleje. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – grube kołdry z pierzem lub puchem mają przecież wiele atutów.

Ciepło i przyjemność użytkowania

Pierzyna to nakrycie, które zdecydowanie kojarzy się z uczuciem ciepła. Grubość kołdry wypełnionej pierzem z gęsi czy kaczki daje komfort odpoczynku nocnego nawet przy niskiej temperaturze. Z tego powodu pierzyny są chętnie stosowane w czasie najchłodniejszych miesięcy roku. Okrycie się taką pościelą sprawia, że ciało przyjemnie się ogrzewa, a jednocześnie zachowana jest odpowiednia cyrkulacja powietrza. Z kolei na letnie lub wiosenne dni najlepszym rozwiązaniem może okazać się kołdra z puchu. W tym wypadku specjalny sposób szycia z komorami i pikowaniami powoduje brak rolowania się i zbijania wypełnienia w jednym miejscu. Kołdra z puchu jest lekka, bardzo komfortowa i przewiewna. W cieplejsze dni doskonale zdaje egzamin, ponieważ zapewnia właściwy przepływ powietrza, odprowadzając sprawnie wilgoć wydzielaną przez skórę.

Wygoda i trwałość

Jak widać, z kołder z puchu można korzystać przez cały rok – produkty te doskonale sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Użytkownicy często podkreślają, że spanie pod takim nakryciem jest przede wszystkim wygodne. Równie komfortowa i bezproblemowa jest pielęgnacja takiej kołdry. Pranie wymaga jedynie delikatnego detergentu i ewentualnego dostępu do pralki. Również przechowywanie kołdry z puchu nie jest żadnym kłopotem. Nakrycie po złożeniu zajmuje wbrew pozorom niewiele miejsca. Trzeba dodać, że pierzyna i poduszki z puchu to produkty charakteryzujące się dużą odpornością i wytrzymałością. Dzięki trwałości można z nich korzystać latami. Nie ma zatem konieczności częstego wymieniania ich na nowe wersje, co jest z pewnością pozytywne także w ekonomicznego punktu widzenia.

Kołdra z puchu i pierza – polecana przez specjalistów

Komfort, ciepło, wygoda, trwałość – to najczęściej wymieniane zalety pierzyn i kołder z puchu. Nie można jednak zapominać o innej bardzo istotnej sprawie. Niezwykle ważny jest bowiem aspekt dotyczący zdrowia. Kołdry puchowe są polecane przez wielu specjalistów i uznawane za jedne z najbardziej korzystnych dla organizmu. Ciało pod takim nakryciem nie jest narażone ani na marznięcie ani na intensywne pocenie się. Dodatkowo przekłada się to na możliwość spokojnego snu, który ma ogromne znaczenie dla ludzkiego zdrowia.