Skip to content Skip to footer

Środki czystości dla szpitali i ośrodków zdrowia

W każdym szpitalu lub ośrodku zdrowia obowiązują określone wymagania dotyczące zasad sprzątania i dezynfekcji pomieszczeń. Wyszczególnione są także rodzaje dopuszczonych do użytkowania środków czystości. Dowiedz się, jakie są rodzaje profesjonalnych środków i detergentów rekomendowanych do stosowania na terenie szpitali.

Jakie są profesjonalne środki czystości dla szpitali?

Jak powszechnie wiadomo, do utrzymania czystości i higieny w budynkach szpitalnych nie można korzystać ze zwykłych i ogólnie dostępnych środków do czyszczenia. Preparaty do profesjonalnego czyszczenia i dezynfekcji powierzchni szpitalnych powinny spełniać atesty i normy oraz wykazywać mocne działanie bakterio- i wirusobójcze.

Jest to szczególnie ważne w placówkach zdrowia, gdzie najbardziej wymaganym działaniem środków czystości jest właśnie ich zdolność do odkażania i dezynfekcji. Najsilniejsze preparaty stosuje się do odkażania powierzchni, z którymi mają kontakt dłonie pacjentów, czyli klamki, uchwyty oraz przyciski w windzie.

Podział środków czystości do sprzątania w szpitalach

Wszystkie preparaty używane do czyszczenia w budynkach szpitalnych, podzielić można na środki do mycia podłóg, mycia powierzchni ścian, czyszczenia i dezynfekcji łazienek i sanitariatów oraz czyszczenia powierzchni kuchennych.

Dobrze jest, aby trzymać się podziału środków do czyszczenia, ponieważ poszczególne z nich różnią się składem, siłą działania, a także skutecznością.

Najważniejsze cechy profesjonalnych środków czystości dla szpitali

Profesjonalne środki czystości dla szpitali to środki bardzo skuteczne i wydajne. Nie są dostępne w drogeriach czy zwykłych sklepach z chemią gospodarczą. Zamawia się je w specjalistycznych sklepach z profesjonalnymi środkami czystości.

Najczęściej występują w opakowaniach i pojemnikach 5 lub 10 litrowych. Jeśli jednak są potrzebne także mniejsze pojemniki z dozownikiem lub spryskiwaczem, są także dostępne. Najbardziej ekonomiczne środki sprzedawane są w formie koncentratu. Profesjonalne środki do czyszczenia, wykazują silne działanie czyszczące, ale również odkażające.