Skip to content Skip to footer

Szybkie dania dla zabieganych

Pomysł na szybki obiad to coś czego poszukuje wiele osób chcących odżywiać się w miarę zdrowo. Duża ilość obowiązków nie pomaga w utrzymaniu odpowiednich nawyków żywieniowych co może prowadzić do problemów zdrowotnych. Z tego powodu, warto wiedzieć, jakie dania przygotowuje się szybko i są wartościowe.

Pomysł na szybkie danie

Ze względu na brak czasu wielu ludzi odżywia się po prostu źle, opierając się na gotowych produktach pełnych ulepszaczy i konserwantów. To może prowadzić do problemów zdrowotnych oraz otyłości. Można temu zaradzić, poznając kilka pomysłów na szybki posiłek.

Przede wszystkim warto oprzeć się na musli czy płatkach owsianych. Jedna porcja może dodać energii na duża część dnia, a dodając do tego trochę owoców, posiłek nabierze zupełnie innego smaku. Jajecznica też jest szybką opcją jednak wymaga więcej pracy. Z drugiej strony, standardowe kanapki także są dobrym pomysłem i posiadają zdrowe dodatki.

Szybki obiad?

To kolejny dylemat, który trzeba rozwiązać. Warto w tym miejscu skupić się na zupach. Koncentrat barszczu czerwonego jest jednym z najlepszych wyborów, ponieważ to jedno z ulubionych dań Polaków. Wystarczy przygotować sobie wcześniej bulion warzywny bądź kostni barszcz będzie gotowy lada moment. Aby danie było bardziej sycące, można dodać więcej warzyw lub ziemniaki z cebulką. W ten sposób, w przeciągu godziny można zrobić obiad na kilka dni lub dla całej rodziny.

Koncentrat barszczu czerwonego to tylko jeden z przykładów w jaki sposób można przygotować dobrej jakości obiad dla rodziny. Chcąc przygotować danie mięsne, trzeba poświęcić temu więcej czasu. Dobrym rozwiązaniem jest rękaw kuchenny. Wystarczy zamknąć w nim porcję kurczaka (np. podudzia), warzywa i całość przyprawić, a następnie włożyć do piekarnika. Po około dwóch godzinach obiad dla całej rodziny będzie gotowy!

Jak widać, stosując koncentraty barszczu czerwonego czy rękaw kuchenny można szybko przygotować pożywne danie dla całej rodziny. W ten sposób można zaoszczędzić sporo czasu na gotowaniu jednocześnie nie rezygnując z wartościowych posiłków.